Šály

09.12.2010 17:06

Šály

 

Protože je letos meteorologi ohlašována tuhá zima a se zimou přichází i potřeba chránit si svůj krk před prochladnutím, měli by jste si pořídit nějakou pěknou, moderní a hlavně teplou šálu. Šály již dávno nejsou jen pouhou ochranou před zimou, ale doplňují a oživují váš outfit tak, aby jste byly nádherné. Pro letošní zimu se staly doslova módním hitem číslo jedna, šátkům naopak odzvonilo a proto jestli chcete být in, noste šály.

 

Módní návrháři se začali obávat o naše zdraví a proto nám na krk připravili vlněné maxišály, které jsou letos hitem číslo jedna, moderní jsou především pletené na tlustých jehlicích a zdobené střapci, bambulemi nebo vyšíváním. Letos je jediným romantickým prvkem pro nadcházející zimní měsíce moderní velké mašle uvázané jako náprsenka na žoržetové blůze, stejné, jako se začaly nosit již v létě. Alternativou je například šátek, a to buď v etno stylu, nebo se zvířecími motivy.

 

Čím delší šálu si pořídíte, tím lepší, minimální uznávaná délka pro letošní zimu je 150 centimetrů, ale klidně si můžete troufnout i na dvoumetrový kousek. Vůbec se nemusíte obávat šířek, ani kombinací několika šál najednou. Každá žena, která jde s módou, má ve svém šatníku výběr z několika šál, které střídá k různému druhu oblečení. Co se týká materiálů, nad všemi ostatními s velkým předstihem vyhrává hedvábí, a to proto, že je nejvíce efektivní, lehké, teplé, elegantní, leskne se a třpytí a velice dobře sedí ke kůži. Pokud už je zima tak veliká, že vás nezahřeje lehký šátek, sáhněte po vlněné variantě, letos se nosí nápadné pletené trojúhelníkové šály s extra dlouhými třásněmi. 

 

Možností, jak můžete nosit šál, je mnoho, nosí se jako vázaná dekorace kolem krku nebo dokonce v kalhotách místo opasku. Okolo krku si ji můžete uvázat různými způsoby. Pro tuto zimu je ale nejvíce trendy nošení šály jako turban. Nejvíce módními jsou světlé barvy, bohaté vzory s elegantní texturou se střapci ale i bez nich.

 

Pokud si chcete koupit novou šálu, a nevíte jakou vybrat, řiďte se podle toho, k jaké příležitosti ji chcete, protože ji můžete nosit buď jako doplněk šatů a nebo k různým příležitostem. Výběr ovlivňuje také to, z jakého by měla být materiálu, jaký by měla mít vzor, tvar, délku a tak dále. Také je dobré dopředu vědět, jak ji budete vázat a pokud si nevíte rady a nic vás nenapadá, existuje  snadná pomoc, protože na internetu je k nalezení mnoho instruktážních obrázků a videí, které vám poradí a pomohou vybrat tu vaši vysněnou šálu. Můžete si vybrat například vlněný, hedvábný, vrapovaný nebo mramorovaný šál s plstěním. 

 

Ono ve skutečnosti neexistuje žádná tajná formule, která vám pomůže ve výběru té vaší ideální šály a její nošení, každý má jiný vkus a každému se líbí něco jiného, někdo se řídí módou jiný zas né, a vybere si podle vlastního vkusu. Se šálou si můžete pohrát a třeba přijdete na své vlastní ideální vázání, neřiďte se proto pouze módními výstřelky, vybírejte si hlavně podle sebe, co se vám nejvíce líbí a v čem se nejlépe cítíte.

 

Autor - jessynka