Salony krásy pro mazlíčky, koupání a úprava vzhledu

08.05.2010 15:36

 Salony krásy pro mazlíčky, koupání a úprava vzhledu

 
Hledáte pro Vašeho pejska nebo kočičku stejně pečlivou a důkladnou péči, jakou chcete mít i Vy v kosmetických a kadeřnických salonech? Navštivte salon krásy pro mazlíčky
 
Co v salonech najdete - 
Stříhání psů a koček, koupání + sušení, úpravy štěňat, antiparazitární program, kreativní střihy, ošetření tlapek, úpravy dle standardu plemene, úpravy drápků, trimování, čištění uší, rozčesávání srsti, depilace ušních chloupků, speciální regenerační zábaly, poradenství v údržbě srsti, speciální ošetření srsti, prodej doplňků.
 
Koupání -
Dnes už jsou k dostání šampony v širokém výběru podle typu a stavu srsti psa. Před samotným koupáním psa dobře vyčešte a odstraňte zplstnatělou srtst, po té mu dejte do uší vatové tampony, aby mu do nich nevnikla voda. Dbejte na to, aby pes stál ve vaně na protiskluzové podložce. Používejte spíš vlažnou než horkou nebo studenou vodu. Důkladně psa našamponujte, ale dejte pozor, aby mu nevnikla voda do žádného z tělesných otvorů. Nechte chvíli působit, po té důkladně opláchněte. Hlavně pod předními a mezi zadními tlapkami, kde se může šampon nahromadit a způsobit podráždění kůže. Po té psa otřete  ručníkem a vyfénujte do sucha. Z počátku se může bát zvuku fénu, ale po čase zjistí, že je fén zcela neškodný a zvykne si. Nakonec jej opět dobře vyčešte. Pokud si na to sami netroufáte, můžete navštívit nějaký psí salon, kde vám mazlíčka vykoupou, ale není to zrovna levná záležitost.
 
Pravidla správného koupání psa -
1. pejska pořádně namočíme, až na podsadu a kůži pokud to srst vzžaduje
2. naneseme rozředěný kvalitní šampon a pořádně ho jemným vtíráním a masáží dostaneme až na kůži a to na všech částech těla včetně hlavy, nejlépe pomocí nějaké střikačky apod., abysme šampon nenanesli jenom na jednom místě s nadějí , že ho rozetřem do ostatních částí těla.
3. pejska pořádněě osprchujeme a vypláchneme všechen šampon
4. naneseme kvalitní kondicionér a necháme pár minut působit, poté pejska opět řádně osprchujeme a zbavíme této kosmetiky
 
Stříhání psů a koček -
Pokud chcete mít pejska či kočičku pěkně upravené je zapotřebí se srsti dostatečně věnovat dle jejího druhu, hlavně pokud máte na úpravu pejska-kočičku na stříhání , tak aby byli řádně vykoupány, vyfénovaný a vyčesaný den předem před stříháním. Jinak nebudete mít pěkný a kvalitní střih.
 
Trimování psů -
Trimuje se ručně (prsty) nebo trimovacími noži. Před trimováním pejska minimálně 3 týdny nekoupejte, aby srst neklouzala a nedocházelo k nechtěnému přeřezání namísto vytrhnutí. Po otrimování je možné provést uklidňující bylinnou koupel pro zklidnění pokožky.
 
Stříhání drápků -
Pro pohodlnou chůzi psa je důležité sledovat délku drápku. Správná délka se jednoduše určí tak, že pokud pejsek stojí v klidu na rovné podložce, drápek by měl končit 2-3 mm nad zemí.
 
Úprava koček -
Nejdůležitějším a základním rozdílem při výběru kromě celkového vzhledu zřejmě bude i kolik úpravy určitá kočka bude vyžadovat. Dlouhosrsté kočky vyžadují mnohem delší a důkladnější úpravu. Majitelé dlouhosrstých koček ale tvrdí, že kartáčování jejich mazlíčka je uklidňující a uspokojivá činnost a doslova jim to násobí potěšení. Na druhé straně majitelé krátkosrstých koček oceňují nenáročnost svého miláčka. Jestli línaní koček je předmětem úvah, tak dlouhosrsté kočky by měly dostat přednost. Všechny kočky línají a nezáleží na délce chlupů, ale krátké chlupy spíš ulpí na oděvech a polštářích a hůř se z nich odstraňují, než chlupy dlouhé. 
 
Česání psů a koček -
Velmi záleží na typu a kvalitě srsti, ale také na temperamentu každého zvířecího jedince. Česání vyžaduje individuální přístup - je nutno věnovat zvýšenou pozornost např. při hormonálních změnách, v březosti, při odchovu štěňat a koťat, ale také při výměně štěněcí srsti za dospělou. Sami časem poznáte, kdy se ještě česat nemusí, a kdy je to již nutné. V každém případě se srst češe proto, aby se nezacuchala a ne tehdy, až je zcela zacuchaná, to už bývá většinou pozdě. Česání je v těchto případech zvířeti nepříjemné a navíc velké množství srsti spíše vytrháte. Obecně lze říct, že srst by se měla česat asi 1- 2x týdně, u problémových jedinců a problémové srsti každý druhý den. Tato pravidelná údržba trvá 10-15 minut.K česání nikdy nepoužívejte umělohmotné hřebeny a kartáče! Tyto podporují vznik statické elektřiny, která způsobuje výrazné zacuchávání srsti!. Nejvhodnější jsou kartáče a hřebeny s kovovými zakulacenými (ne ostrými) hroty a s antistatickou úpravou.
 
Příprava pejska na stříhání v salonech -
Pokud jste si objednali kompletní úpravu psa tj. koupání, fénování a stříhání, tak Vás doma nic mimořádného nečeká, jen obvyklé rozčesání (pokud ho pejsek potřebuje).
Jestliže je Váš pes objednaný pouze na stříhání, musí být z domova vykoupaný (nejdéle dva dny před stříháním), suchý, odblešený a rozčesaný. Pokud je pejsek zacuchaný, zplstnatělý a zaknocený, nedokážete ho sami rozčesat, přenechejte tuto práci salonu, nemá cenu abyste psa koupali, když není vyčesaný, šampon se nedostane do srsti a na kůži a tato vaše práce je naprosto zbytečná. Vždy rozčesávejte před stříháním.
 
Autor - Markéta - Jessynka