Oslavy pro naše mazlíčky

08.05.2010 15:33

 Oslavy pro naše mazlíčky

 
Tak jako každý člověk, i zvířátko má jednou v roce svůj narozeninový den. Narozeniny neslavíme asi tak důstojně jako ty naše, upravené stoly plné všelijakých dobrot, ale kdoví, někteří movití páníčci slaví narozeniny svého čtyřnohého přítele i v  restauracích - nechají jim připravit párty se specialitami, sezvou jejich kamarády a může se slavit. Ale kdoví, zda tato nelevná oslava je pro zvířátko to nejlepší. Jiní zase udělají pro čtyřnohého kamaráda zahradní párty s pochoutkami. A někdo narozeniny svého mazlíčka neslaví vůbec. Záleží na každém z nás, jak se k tomu postaví.
 
Pro našeho čtyřnohého přítele je však asi nejlepší variantou, když se mu v den jeho narozenin budeme věnovat a dělat s ním věci, které má náš kamarád rád. Oblíbeným pamlskem umocníme atmosféru tohoto výjimečného dne, který je sice pro našeho čtyřnohého kamaráda dnem narozeninovým, ale ne tak podstatným pro spokojené soužití člověka a mazlíčka. Vždyť přeci každý den by měl být takový, aby se zvířátko i jeho pán na sebe těšili a měli radost jeden z druhého tak, jak je tomu i u lidí, kteří jsou si blízcí.
 
Pejsci slaví svátek -
Psi mají dokonce svůj vlastní kalendář, podle kterého slaví svátek. Psích jmen byste nalezli nesčetně. Prý jich existuje téměř 6000 a nová a nová stále přibývají. Samozřejmě rozlišujeme jména pro pejsky a fenky. Psí jména jsou velmi různá. V psím kalendáři si můžete zjistit svátek Vašeho mazlíčka a v tento den ho odměnit drobným dárkem. Chutným pamlskem nebo roztomilou hračkou určitě nepohrdne. Oslavte svátek Vašeho čtyřnohého přítele.
 
Zvířecí párty - 
Zvířátku se dokonce může připravit zvířací párty. Například pro pejska můžeme uspořádat pravou psí párty. Sezveme psí kamarády z okolí a oslava může začít. Pejskům budeme servírovat vybrané lahůdky z čerstvých surovin, maso všech druhů, speciálně upečené sušenky s rybou, sýrem či medem. Směs sušeného masa – kuřecího, jehněčího, hovězího, sušený losos, psí párky. Na zapití kromě vody by mohlo být v miskách pěkně napěněné psí pivo. Také můžeme pejskovi upéct masový dort. Pejsci takovou párty ocení hlavně z důvodu, že si budou moci pohrát a zaskotačit s ostatními pejsky. 
 
 
Zvířecí oslava ano či né? Já myslím že ano, protože i zvířátko si zaslouží být alespoň párkrát do roka hýčkáno a rozmazlováno. Samozřejmě většinou každý svého mazlíčka hýčká po celý rok, ale v den oslavy mu můžete připravit plno překvapení, jak pamlsků, hraček, dortů, tak i pozvat jeho zvířecí kamarády. 
 
Autor - Markéta - Jessynka