Med - k čemu je dobrý a který je nejlepší

19.10.2011 14:31

 

Med - k čemu je dobrý a který je nejlepší

 
Med by jste měli zařadit do každodenního stravování a to hlavně v zimě, a nejen proto, že je zdravý ale je i snadno stravitelný, vynikající přírodní a vysoce hodnotný doplněk výživy dětí, rekonvalescentů, sportovců a výborný i v době chřipek a nechlazení. Jeho obsahem odpovídá také zdravé výživě a zvyšuje přirozenou odolnost organismu. Také má ideální vlastnosti přírodního léčebného a výživného charakteru a je antibakteriální i antiseptický. Medů existuje několik druhů, které se liší květinami, které včely navštíví. Základní tři druhy jsou med květový, smíšený a lesní. Med se skládá z cukrů, vody a směsi květů navštívených včelami.
 
Květový med nebo také často nazývaný luční pochází z nektaru rostlin. je to přírodní koncentrát nektarů z květin rostlin, v převážné většině léčivých ale někdy také z mimokvětních nektárií. Je snadno stravitelný, obsahuje pylová zrna různých rostlin, které obohacují med o významné výživné přírodní látky s povzbuzujícími účinky. Lesní med je tmavší, to způsobují rostlinná barviva v míze dřevin a obsahuje více fruktózy a dextrinů, a také má větší množství minerálních látek a stopových prvků. Med smíšený je velmi hodnotný a oblíbený pro svoji výraznou chuť i vůni, jde o směs medů nektarových neboli květových a lesních. 
 
Pokud si budete kupovat med v obchodě, nemusíte vždy koupit kvalitní, protože je převážně dovážen z cizích států, které do medu přimíchávají různé sirupy a konzervanty. Určitě se proto vždy vyplatí, zakoupit med přímo od včelaře. Kvalitní med nepotřebuje žádné konzervanty, protože má od včel nadělenou schopnost se zakonzervovat, a tím se mu může zvýšit životnost i na několik let, je to takzvané zcukernatění. Cukernatění medu je důkazem kvality, proto při výběru v obchodech vybírejte alespoň takový, u kterého jsou alespoň náznaky cukernatění nebo je označen, že je český. 
 
Med je nejlepší dávat do čaje nebo kávy, mazat ho na chleba nebo jen tak jíst po lžičkách. Ovšem nikdy ho nedávejte do příliš teplých nápojů, přidejte jej až ve chvíli, kdy chcete nápoj pít, protože při teplotě vyšší než 40 °C se z medu udělá pouhé sladidlo, dojde ke zničení enzymů a jiných cenných látek a zničíte léčivé účinky. Med můžete také použít všude tam, kam jste zvyklí dávat cukr, ale například do těsta, už je to jen pro medovou chuť, nikoliv pro zdraví. 
 
Léčivé látky medu se používají na léčení různých zdravotních potíží, dobře pomáhá na 90% různých alergií, vynikající je na bolest v krku, protože med obsahuje látky, které bojují v krku s infekcí a pokud jej budete užívat 3x denně, tak pomůže. Také například sklenice teplé vody spolu s dvěma lžičkami medu a citronového džusu každé ráno čistí krev nebo se dá aplikovat na povrchové a zanícené rány, protože med obsahuje peroxidu vodíku. Také je účinný proti některým bakteriím, které jsou odolné antibiotikům, pomáhá na špatné trávení a tiší žaludek, je výborný k léčení astma, proti chudokrevnosti, tiší kašel a je dobrý na mnoho dalších různých nemocí. 
 
Autor - jessynka