Kožená móda

28.07.2011 17:46

Kožená móda

 

Kožené kousky oblečení jsou nezbytné v šatníku každé z nás, protože se příjemně nosí, ať už pod ně oblečeme pouze tílko či naopak teplý svetr. Jsou k dostání v tolika možných obdobách, že je velmi snadné vybrat si takové, které se nám bude líbit a stylově perfektně zapadne mezi zbytek našeho oblečení. 

 

K dostání jsou například kožené bundy, saka, paleta, pláště, parky, vesty, pilotky, kalhoty nebo třeba i kožené korzety a šaty.  Z módních doplňků jsou to třeba kabelky, rukavice, čepice, aktovky, peněženky a opasky. Kožené výrobky jsou stálicí módního průmyslu, jsou naprosto nadčasovým prvkem, který nejspíš nikdy nevyjde z módy a většina žen, nějaký ten kožený kousek doma vlastní.

 

Kožené bundy jsou stále v módě a pokud si vyberete černou, máte jistotu, že jste si zakoupili tu nejuniverzálnější možnou variantu. Můžete ji nosit ke všem barvám vršků i džínám a kalhotám z nejrůznějších materiálů. Ale protože kožené bundy působí trochu tvrdším dojmem, jediné, co se proto nedoporučuje, je kombinace s něžně elegantními kousky. 

 

Kožený kabátek se zase bude hodit při nejrůznějších událostech a jako vrchní vrstvu jej můžeme obléknout na cestu do práce i na posezení s přáteli. Co se týká barvy kabátku, moderní a stylové stále zůstávají přírodní tóny, zejména béžová, krémová, hnědá či okrová. S černou samozřejmě také nic nezkazíte, ta se hodí vždy a ke všemu. 

 

Kožené kalhoty jsou jedním z opravdu výrazných prvků letošní sezóny. Novinkou pro letošní rok jsou zejména kožené legíny a nebo sportovní kožené kalhoty. Legíny vypadají smyslně a snadno se kombinují. V módě jsou výrazné barvy, například i červená. Stejně jako minulý rok jsou moderní úzké střihy. Sportovní kalhoty zase seženete ve volném střihovém provedení, a to jednak se sníženým vysoce moderním sedem nebo v ryze sportovním provedení.

 

Kožená kabelka je neodlučitelným společníkem každé ženy, zkrášluje ji, dodává jí eleganci i půvab. K dostání jsou různé tvary, velikosti i barvy. Ke kabelce si můžete dokoupit peněženku, pásek, pouzdra a jiné drobnosti ve stejné barvě a materiálu. Ovšem pozor, právě kabelka o vás vypovídá mnohem více, než by se na první pohled mohlo zdát, barva či kvalita kabelky říká taková jsem, vyjadřuje životní postoj, náladu, módní směr i styl. 

 

Ať už si zakoupíte cokoliv z kůže, vždy budete vypadat in, protože kůže nikdy nevyjde z módy.

 

Autor - jessynka