Kickbox

17.02.2011 21:59

Kickbox

 

Kickbox je moderní bojové umění dnešní doby a jeho filozofií je, skutečný sportovní zápas se soupeřem v ringu. V roce 1964 Japonci převzali Muay Thai a vytvořili vlastní způsob, dnes známý pod názvem kickboxing. Ke kickboxu patří taktika zápasu a psychická příprava každého bojovníka, která je nerozlučnou součástí každého tréninku. 

 

Kickbox je vhodný pro všechny odvážné chlapce a dívky, ženy a muže kteří se chtějí naučit účinně bránit a útočit. Dále je vhodný pro ty, kteří chtějí mít perfektní postavu a důvěru v sebe sama.  Při tomto bojovém sportu se naučíte boxovat, používat nohy, kolena, lokty, zápasit na blízko a to díky klinčům a chvatům, posilovat s vahou vlastního těla, naučíte se překonat strach z kontaktu, a v neposlední řadě budete součástí kolektivu. 

 

Co budete potřebovat

Pro začátečníky postačí jakýkoliv sportovní úbor, například kraťasy a triko. Kickbox se cvičí na boso, takže přezůvky a podobně potřebovat nebudete, ale pořídit by jste si rozhodně měli chrániče zubů, bandáže a boxerské rukavice, suspenzor, chránič holení a nártů, prsní chránič (ženy), bandáže rukou a také helmu.

 

Kickbox se dělí do třech kategorií. První kategorií je semi kontakt, což znamená že zápas není v ringu. Ihned poté co jeden zápasník dá bod a trefí se do těla svého soupeře se zastavuje čas a přičítají se body. Druhou kategorií je lightcontact, který se také neodehrává v ringu, ale zápasí se jedno kolo, které trvá 3 minuty. U tohoto zápasu jde hlavně o technický boj, ve kterém je možné diskvalifikovat za přílišnou tvrdost. A třetí kategorií je full contact při kterém se zápasí v ringu na 3 kola a to s dvouminutovou přestávkou. U této kategorie musí být každý kontakt proveden technicky a s dostatečnou tvrdostí a mimo úromě úderu koleny a lokty se používají úplně všechny techniky.   

 

Součástí tréninku je rozvoj všeobecné pohybové zdatnosti, kondice, obratnosti a koordinace. Cílem je tělo postupně zvykat na zátěž. Trénink se skládá z nácviku technik nejdříve do vzduchu, následně na pytlích, lapách a ve dvojicích. Nedílnou součástí tréninku je kondiční příprava formou posilování s vahou vlastního těla. Vznik tohoto bojového sportu se datuje do 60 - 70 let minulého století a je s ním spojena světová asociace tzv. World Kickboxing Association. 

 

Autor - jessynka