Karate

17.02.2011 21:58

 Karate

 

Karate je staré bojové umění sebeobrany a to beze zbraně, a dříve sloužilo jako účinná sebeobrana v Japonsku a to v dobách, kdy byl boj o život každodenní realitou a nošení zbraní bylo zakázáno. Dnešním cílem tohoto umění není vítězství nebo porážka, ale zdokonalování charakteru bojovníků. Pokud se budete karate věnovat, dospějete k absolutní bezpečnosti a nebojácnosti. Hlavním cílem karate totiž je vnímat životní pravdu, získat sebedůvěru a spoléhat na sebe sama. 

 

Karate nepoužívá zbraně, ale vyžaduje tvrdý, přísný trénink, rozvíjející velkou fyzickou sílu, klade důraz na duchovní a mentální růst, na zralost osobnosti a tím se stává karatista fyzicky silnější a techniky dovednější, rozvíjí sebedůvěru, která transformuje  vztahy k lidem. Při správném studiu karate budete schopni využít maximální možnosti svého těla a vytvořit tak silnou a účinnou techniku, kterou při správném načasování a umístění zneškodní každého soupeře. 

 

Karate je jedno z nejstarších a nejkomplexnějších bojových umění na světě, které úspěšně přešlo do moderní doby. Při tréninku karate se naučíte, že skutečná síla se skládá nejen z fyzické síly, ale také z mnoha dalších faktorů. O karate se říká že je velmi vysokou naukou boje, jako cesty vnitřního sebepoznávání, přináší cvičencům klid, životní radost a sebedůvěru,  pomáhá při depresích, stresu, nesnášenlivosti a nepozornosti. 

 

Cvičení karate můžeme rozdělit do tří navzájem propojených kategorií. V první kategorii je nácvik postojů, krytů, úderů a kopů, ve druhé simulace bojových situací a v poslední nácvik souboje s jedním či více partnery. Technika je založena na používání těla jako celku, synchronizace dechu, kontrakce a uvolnění svalů a dynamiky těla. Při tréninku se využívá volného místa v soupeřově akci, než aby jste odporovali jeho síle. 

 

Začátečník karate se učí na nejzákladnější úrovni, dokud se mu vyučované techniky nezažijí a nestanou se spontánními a postupně se technicky zlepšuje. Zároveň by se měla zvyšovat i fyzická kondice, protože pokročilejší techniky vyžadují mnohem větší vklad energie. Zkušený karatista už je schopen perfektně koordinovat svou mysl i tělo a tím podle své vůle odpoutat obrovskou fyzickou sílu. Cvičení karate nevyžaduje žádné extrémní fyzické nároky, cvičit může každý, kdo má čas a chuť a to jak mladý, tak i v pokročilém věku, muži, ženy i děti. 

 

Autor - jessynka