Jaké župany jsou v módě a k čemu jsou určeny?

15.06.2011 13:25

Jaké župany jsou v módě a k čemu jsou určeny?

 

Určitě každý z Vás má doma alespoň jeden župan, protože když vylezete z horké vody ve vaně, chcete se zabalit do něčeho heboučkého. Většina županů poskytuje maximální pohodlí, dají se snadno udržovat a jsou příjemné na omak. 

 

Vybrat si můžete například froté župan, který Vás zahřeje při chladnějších večerech a můžete se do nich zachumlat. Pokud naopak chcete potěšit svou drahou polovičku, oblékněte si na sebe nějaký saténový župánek, který je skvělým doplňkem třeba k luxusní košilce. Dále se můžeme ještě setkat s župany, které jsou také vyrobeny z froté, ale nemají takový hřejivý efekt, ty se skvěle hodí v létě na dovolenou u moře.

 

Tenké lehoučké froté župánky se objevují ve velkém množství barev, takže je lehce můžete zkombinovat třeba s barvičkou svých plavek a na pláži tak zaujmout a osnit. Tyto lehké župánky můžete na letních dovolených také nahradit různými šátky, které se stávají stále populárnějšími, ale přesto je župánek praktičtější. 

 

Župany se objevují ve velkém množství barev, vzorů a střihů. Saténové sexy župany sahají většinou do půlky stehen, aby něco odhalovaly a probouzely tak mužskou fantazii. Naopak huňaté župany Vás mají zahřát, proto sahají většinou až pod kolena nebo jsou ještě delší, ale vyrábí se i takové, které končí ještě nad koleny. Pokud jde o lehké župánky, tak u nich je to s délkou různé

 

Pro letošek jsou v módě stejné barvy županů jako předešlé roky. Jsou to především letní barvy mimo žluté, na kterou jde všelijaká havěť a u vody by jste si klidu neužily. Nejlepší je zvolit barvu stejnou nebo podobnou plavek nebo vhodně nakombinovat. Pro domácí užití jsou naopak vhodnější teplejší barvy, protože doma župan většinou použijete po koupeli a chcete se zahřát.

 

Co se týče střihů a délky, jsou modernější kratší modely nad nebo po kolena, ale doma raději ty delší ke kotníkům. Také je vhodnější si zakoupit župan i s kapucí, chrání na pláži jak před sluncem, tak i případným deštěm. Ideální jsou také kapse, pro úschovu různých drobností, například na pláži peněženku. Nebojte se experimentovat s barvami, designy a se střihy.

 

Pro některé je hlavním kritériem při koupi županu asi cena, která se může vyšplhat až přes několik tisíc korun. Proto by jste si měli uvědomit, k čemu a jak často župan využijete a podle toho si vybrat ten správný. Cena většinou závisí na kvalitě zvoleného materiálu.

 

Autor - jessynka