Jak vybírat košili?

25.10.2011 20:22

 

Jak vybírat košili?

 
Správný výběr pánské košile není téma jen pro muže, ale často záleží na nás, jestli náš partner či manžel bude vypadat slušně a pěkně nebo né. Jako první by jste měli zvážit, pro jakou příležitost košili muž využije, do jakého prostředí ji bude nejčastěji nosit, v jakém ročním období, také je důležité jestli v ní bude sedět v autě, jak často ji vezme na sebe, jaké k ní má kalhoty a také jak se oblékáte vy, jako jeho partnerka, aby jste alespoň trošičku k sobě ladily. I v dnešní době muž v košili vypadá vždy více elegantněji, ať už si k ní vezme kalhoty od obleku nebo klidně i ošoupané džíny. Dnešní móda košilím přeje, a tak je nosí muži všech věkových kategorií. 
 
Většina mužů má doma ve skříní i několik druhů košil pro různé příležitosti, protože košile je jednou ze základních částí oděvu. Košile má nespočet různých variací, typů, barev, vzorů i materiálů. Pokud půjdete do společnosti vždy zvolte dlouhý rukáv, nenoste košily ven z kalhot, pokud ji ven chcete, tak jedině vyštíhlenou a kratší. Jestliže nosíte nátělník pod košili, zvolte vždy takový, aby neprosvítal a nikdy nerozepínejte knoflíček pod kravatou, raději ji sundejte. Když půjdete kupovat košily novou, vždy obvod krku měřte pod ohryzkem a mějte na paměti, že za zapnutou košili by jste pod límeček měli vložit prst, aby neškrtila.
 
A jaké vybrat vzory a barvy? Tak třeba pruhované košile, pokud je chcete k obleku, pak by měl být proužek pouze jemný a kravata by měla být ve stejné barvě jako proužek košile. Košile s výraznými proužky by jste měli volit spíš pro volný čas. Pokud si vyberete károvanou košily, i tady do obleku jen velmi jemnou kostičku. Když si vyberete výraznou a barevnou, hodí se pro volný čas a k džínsům. Co se týká barvy, bílá košile se hodí všude, a to jak do kanceláře, na jednání, do společnosti, ale také i k džínsům. Modrá barva se hodí do obleků barvy černé, hnědé i šedé a k džínům bude také dobře vypadat. Černá je vždy elegantní, hodí se k ní kravata šedé nebo stříbrné barvy.
 
Muži se také nemusí bát barvy růžové, červené či oranžové, tyto barvy již spadají do kategorie klasických barev košilí. Vypadají elegantně ve tmavém obleku, doplněné kravatou tón v tónu. Fialková se zase třeba hodí do obleků tmavě modrých nebo šedých. Košile v barvě šampaňské se často volí místo bílé, a v kombinaci s černým oblekem vytváří ušlechtilý vzhled. Do bílého obleku se zase výborně hodí světlé pastelové barvy jako je právě růžová. K tmavému obleku se také hodí jemné pastelové tóny, nemusí být jen bílá nebo krémová, barevná oblek pěkně oživí. 
 
Co se týká délky rukávu košile, měla by být o 1 centimetr delší než délka rukávu saka. Délka rukávu může být buď prodloužená nebo klasická, vždy ji změřte od napojení rukávu k rameni do konce rukávu nebo na těle od ramenní kůstky až po spojnici palce a ukazováčku. U střihů si zase můžete vybrat buď opět klasický  rovný střih nebo vyštíhlený, u kterého jsou strany vykrojené a zdůrazňují tak štíhlou postavu. Pod košili si můžete dát nátělník nebo tričko, ale vždy pamatujte, že pod světlou košili vždy světlý nátělník a pod tmavý nejlépe stejné barvy. Pod košili, kde nátělník nebo tričko prosvítá, si neberte raději nic. Pokud půjdete v košili kamkoliv ve dvojici, měli by jste vždy spolu ladit a partner by měl volit košili v barvě partnerčiných šatů nebo halenky. 
 
Autor - jessynka