Jak používat umělé nehty. Jak na ně?

21.09.2011 19:44

 

Jak používat umělé nehty. Jak na ně?

 
Uměle nehty vypadají velmi elegantně, krásně a pěstěně a není s nimi skoro žádná ohromná práce. V současné době existují dva  základní způsoby aplikace, které závisejí na typu umělých nehtů. Nejdůležitější ale je, vybrat si správně salon nebo nehtové studio a dobrou manikérku, která používá dobrý materiál. Nejlepší je vždy doporučení od kamarádky, nebo někoho, kdo již salon navštívil, tím se vyhnete možným zklamáním. Vždy je nejlepší ústní reference a praktická ukázka dovednosti profesionální manikérky. 
 
Jako první by jste si měli ještě před návštěvou zjistit, zda má manikérka nebo nehtová designérka licenci. Při vstupu do studia si všiměte jeho čistoty, zkontrolujte prostředí celého pracoviště a podívejte se také na hygienu nástrojů, které manikérka k práci používá. Až se ujistíte, že je vše v pořádku, měli by jste vše zkonzultovat s manikérkou a zeptat se na všechno, co chcete vědět o umělých nehtech a ona by vám měla pomoci rozhodnout se o tvaru, velikosti a designu. Také se zeptejte na druh používaného materiálu. 
 
V žádném případě by jste neměli umělé nehty napoprvé aplikovat pokud berete antibiotika, při chemoterapii a podobně. Sice špatné zkušenosti má s umělými nehty jen malé procento žen, ale ty si v případě komplikací vytrpí svoje. Největší riziko je hlavně při pilování a zdrsňování nehtů, protože je nehet nejzranitelnější a nešikovná manikérka nebo třeba i šikovná kamarádka, která vám provede manikúru doma, vám může vážně poškodit nehtovou ploténku a tím narušit nehet.
 
Výhodou umělých nehtů je, že péče o ně není tak náročná jako o nehty přírodní. Na výběr je několik druhů umělých nehtů a to nalepovací, pryskyřicové, porcelánové, gelové a akrylové. Gelové nehty patří k nejoblíbenějším, nehet je velice pružný a vypadá naprosto přirozeně. Akrylové mají vzhled skoro jako gelové, ale mají vyšší tvrdost. Pryskyřicové nehty jsou předchůdkyní nehtů gelových, přesto jsou stále velmi oblíbené. Porcelánové jsou zase obdobou nehtů pryskyřicových a také jsou velmi pevné a vhodné pro více namáhané ruce. 
 
Péče o umělé nehty není vůbec náročná, nejdůležitější je, dbát na pravidelné doplňování nehtů, protože odrostlé nehty nevypadají vůbec hezky. Je potřeba asi po 3 týdnech chodit na doplnění nehtů. K úpravě je potřeba používat speciální pilník, protože klasický pilník na přírodní nehty je příliš jemný a nehty by neopiloval. V případě potřeby si můžete nehty také občas nalakovat nějakým jiným lakem, ale většinou se o to postará manikérka při dalším doplnění nehtů a zároveň si můžete nechat nehty nazdobit novým motivem.
 
Autor - jessynka