Goshindo

06.02.2011 19:34

Goshindo

 

Goshindo je moderní bojové umění, které pochází z tradic samurajských bojovníků. V překladu z Japonštiny znamená cesta ochrany těla. Dalo by se říci že se jedná o moderní styl Jiu Jitsu. Původ má ve Francii, kde ho kolem roku 1987 založil Roland Maroteaux se svým žákem Alainem Saillym, francouzkou federaci Goshindo. Asi po roce tento žák převzal od svého učitele vedení školy, kde vyučoval Jiu Jitsu, Goshindo, Judo, Sambo a jiné bojové sporty. 

 

Goshindo klade důraz především na pohyb a koordinaci pohybů. Jedná se o sebeobranný bojový systém umění boje, které využívá jak techniky hodů, páčení či úchopů, tak i techniky úderů.

 

Goshindo využívá různé styly boje. Jde o sebeobranný bojový systém umění boje, které využívá různé techniky. Začátky mají kořeny ve stylech jako je karate, judo, hakko-ryu a daito-ryu, sambo, kobudo, kali, aikido a další z dob samurajů. Hlavní myšlenkou zakladatele Goshinda je, že všechny techniky sebeobrany jsou pro goshindo dobré. Tato technika laicky řečeno je takovový mišmaš všeho.


Stejně jako jiná bojová umění se u Goshinda pracuje se znalostí lidského těla a odhalování jeho slabin. Goshindo využívá specifický bojový postoj, který v zásadě umožňuje při reakci na útok pouze cestu vpřed a vzad a nepočítá se s úhybem. Většina těchto technik proto začíná rychlým pohybem proti soupeři a zablokováním jeho útoku. I když je goshindo dalo by se říci zvláštní, najdete v něm vše, co je potřebné pro reálnou sebeobranu.

 

Goshindo je využíváno mnoha policejními, vojenskými a bezpečnostními složkami po celém světě, protože je vyvinuto z pozice yoshinkan aikido, které je vzpřímenější a velmi pozitivní k boji, kdy je obránce připravený se stálou stabilitou a dominantním projevem. Přesné a technické průběhy pohybů dělají z Goshinda rozsáhlý druh sebeobrany pro všechny. 

 

Goshindo není pouhé cvičení, ale hlavně vám pomůže utvořit si charakter cvičence. Filosofie pro tento druh sportu zahrnuje hlavně následující body - pevný charakter, silná vůle, týmový duch tzv. kolektivita, sebeovládání, zdvořilost a úcta. Goshindo se mohou učit všichni a to jak mladí, staří, muži, ženy, sportovci i nesportovci.

 

Autor - jessynka