Fun Island a Císařská louka - sportovně-relaxační areál

17.08.2010 21:33

Fun Island a Císařská louka - sportovně-relaxační areál

 

Dne 11.9 - 12.9 se na Císařské louce koná Dračí podzim. Jako každoročně uvidíte závodníky na dračích lodích. Pro návštěvníky je připraven bohatý kulturní, sportovní i zábavný program. Fun Island se nachází v centru Prahy na Císařské louce, Praha 5 - Smíchov na levém břehu Vltavy s kterým je v jižní části spojen mostem.

 

Co ve Fun Islandu najdete

Sportovně relaxační areál je určen široké veřejnosti všech věkových kategorií. 

 

Lanové centrum

Adrenalinový sport, který spojuje obratnost a fyzickou náročnost v 8 metrové výšce. Překonáváte sami sebe a projdete celý lanový park a nakonec se svezete lanovkou dolů. Lanové centrum mají rádi především děti ale i dospělí rádi předvedou svoji obratnost. 

 

Lukostřelba

Lukostřelba je zábavná i rehabilitační a je uznávaným sportem a ušlechtilou zábavou, které se může věnovat celá rodina. Je stará 50 000 let, moderní sportovní lukostřelba je jednou z Olympijských sportů. Není pohybově náročná a je vhodným sportem pro celou rodinu. Dodává všem klid a pohodu a vyžaduje schopnost koncentrace. Je využívána jako doplněk léčby v rehabilitačních ústavech a je vhodným sportem i pro tělesně postižené.

 

Vzduchovková střelnice

Dobrá zábava, která je dobrá nejen pro dospělé, ale také pro  děti. Střelivo ze vzduchovky je bezpečné, protože neobsahuje žádné třaskaviny. Střelba ze vzduchovky je také olympijská disciplína a je vhodná pro obě pohlaví jakéhokoliv věku. Může se stát koníčkem, který zlepšuje nejen kondici, ale také koncentraci.

 

Dále zde najdete beach volejbal, volejbalové antukové hřiště, nohejbalové antukové hřiště, beach soccer, nebo třeba rugby. Nebo si také můžete zahrát petanque, croquet nebo je tu i táborové ohniště, pláž a pokerový stůl.

 

Areál je vhodný pro rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Pro nejmenší je zde dětský koutek a ohniště, kde si mohou opéct buřty nebo také trampolína.

 

Otevírací doba

Po - Ne od 12.00 - 24.00 hodin (duben - říjen)

Po dohodě lze provozní dobu upravit

 

Ostrov Císařská louka

Klidný ostrov plný zeleně který leží na řece Vltavě, s výhledem na pevnost Vyšehrad, s výbornou dostupností MHD, autobusy nebo po vodě. Původně tady byla louka, která byla v roce 1902 od břehu oddělena za účelem vybudování přístavu pro vory. V severní části přístavu byl  koncem 20. století mezi ostrovem a Smíchovským břehem v provozu přívoz. V roce 1297 se tady konala slavnost spojená s korunovací krále Václava II., proto se louka a později ostrov, nazývala Císařská. V současné době je ostrov využíván především pro rekreaci a vodní sporty. Je prvním ostrovem po toku Vltavy, pak následuje Veslařský ostrov,  Petržílkovský ostrov, Dětský ostrov, Slovanský ostrov  (Žofín), Střelecký ostrov, Kampa. ostrov Štvanice, Rohanský ostrov, Libeňský ostrov a Císařský (Trojský ostrov). 

Ostrov Císařská louka je spojen pouze s levým břehem Vltavy kovovým mostem pro pěší a automobilovou dopravu a také je s tímto břehem spojem lávkou pro pěší. Ostrov se v místním slangu nazýván také jako Cinda po které je pojmenována restaurace.

 

Až budete unaveni, můžete si zajít přímo v areálu do restaurace Cinda která je součásti sportovně-relaxačního areálu. Zde se můžete dobře najíst a napít.

 

Autor - jessynka