Cvičení na Power Plate

25.10.2010 21:07

Cvičení na Power Plate

 

Přístroj na power Plate je prvotřídní vibrační zařízení, které Vám přinese nový rozměr do kondičního cvičení a wellness pro všechny věkové kategorie, životní styly a hlavně tělesné schopnosti. Jedná se o vibrační plošinu, díky které vám vibrují svaly, cvičí se na přístroji různé polohy, aby vždy byly aktivovány jiné svalové partie. Vibrace přístroje nastartují svalové pohyby, zvyšují sílu svalů, zlepšují flexibilitu a rozsah pohybu. Podporují také produkci kolagenu, díky kterému se pokožka stává pružnější a krásnější a také při cvičení dochází ke snižování stresu snížením hladiny kortizolu a zvýšením hladiny serotoninu v krvi.

 

Historie power Plate

Objevil se teprve před pár lety a má stále stupňujicí oblibu. V poslední době je hodně populární, prototože za člověka cvičí v podstatě vibrační plošina a díky vibracím se zatínají svaly a tím posilujete. Tento vynikající přístroj vymyslel profesor Biermann z Německé univerzity. Nevymyslel přímo power plate, ale velmi podobnou techniku cvičení.

 

Tento skvělý přístroj také zlepšuje krevní oběh a okysličování krve a tím se snižuje hladina toxinů v krvi a zmírňují projevy celulitidy a má také schopnost masírovat. Masáže, které poskytuje, opravdu stojí za to a organismus se při nich neskutečně uvolní. Power plate nenamáhá klouby proto cvičení na něm mohou využít i lidé, kteří mají problémy s klouby a jiné sportovní aktivity jim činí bolesti.

 

Cvičeni na stroji pro ženy které jsou po těhotenství, jim výrazně napomáhá k celkovému zpevnění zádového a břišního svalstva, je to ideální řešení, jak se po miminku opět dostat do formy. Jednoduchá a účinná vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, urychluje a zvyšuje remodelaci kolagenního vlákna a zlepšuje celkové prokrvení organizmu a výrazně se podílí na nárůstu svalové hmoty, pomáhá se zbavit přebytečného tuku a tvaruje hýždě, stehna a lýtka. Lekce většinou trvají pouze 25 - 30 minut.

 

Dále tento přístroj zvyšuje minerální denzitu kostí a proto je jedním z možných a účinných řešení v boji proti řídnutí kostí a osteoporóze, slouží také jako prevence zlomenin,

komplexně posiluje svaly celého těla, zlepšuje rovnováhu a správné držení těla, podporuje spalování tuků, podporuje celkové zdraví a zlepšuje kondici i celkovou kvalitu života. Je vhodný na pooperační stavy, pro sportovce, rekonvalescenci i nesportující veřejnost.

 

Power Plate se už cvičí téměř ve všech českých fitcentrech, tak pokud máte zájem, zajděte si do nejbližšího fitka a zeptejte se na něj. Stroje jsou opravdu vhodné téměř pro každého, ale POZOR, na power plate by neměli chodit těhotné ženy a také cukrovkáři!!

 

Autor - jessynka