Co s sebou do porodnice

06.10.2011 21:17

 

Co s sebou do porodnice

 
Pokud se vám blíží čas porodu, měla by jste si sebou připravit vše, co budete potřebovat. S balením by jste měla začít dříve, nenechávat to na poslední chvíli, protože mužete rodit dříve před termínem. V žádném případě to nenechávejte až na dny před plánovaným porodem, může se pak stát, že pojedete narychlo a nestihla by jste si sebou nic vzít. Vždy je lepší si vzít nějakou tu věc navíc, než abyste pak musely honit novopečeného tatínka nebo kohokoliv jiného, aby vám to či ono přivezli. 
 
Jako první si ve své porodnici zjistěte, co mají a nabízí, protože potřeby jednotlivých porodnic se mohou od sebe odlišovat. Seznam věcí, které budete nejspíš potřebovat během pobytu v porodnici, se dá rozdělit do několika kategorií a to na hygienické potřeby, doklady
a oblečení pro vás a miminko. Pro miminko by jste si měla připravit například jednorázové pleny a to nejméne 30 kusů, asi 3 látkové pleny, dětské hygienické vlhčené ubrousky, nějaký dobrý mycí přípravek, krém, olejíček a to na ošetření dětské jemné pokožky, 
vatové tyčinky do oušek a nosu, kartáček na vlásky rychlozavinovačku, dečku a oblečení na cestu domů. Můžete i dudlík, ale ten se moc nedoporučuje. 
 
Pro sebe si nachystejte hlavně doklady a to těhotenský list, občanský průkaz, kartičku pojištěnce, rodný list a pokud jste vdaná, tak i oddací list a neověřenou kopii mužova občanského průkazu. Pokud jste rozvedená, tak i roszudek o rozvodu s označením nabytí právní moci. Z věcí si připravte hlavně nejméně dvě podprsenky na kojení, velké vložky bez lepících pásků a křidélek, dvě noční košile a několik jednorázových kalhotek, osušku, ručníky, hygienické potřeby včetně toaletního papíru, župan, přezůvky, ponožky, tampony do podprsenky, hojivý krém na případné bolestivé bradavky. Hodně důležitý je také jelení lůj, protože při dýchání hodně vysychají rty, kartáček na zuby, pastu, hřeben, šampón, mýdlo, krém, manikúru a papírové kapesníky.
 
Vzít by jste si také sebou měla mobilní telefon a nabíječku a to nejlépe s větším kreditem, pokud ráda čtete, tak něco na čtení, fotoaparát aby jste mohla zachytit první okamžiky vašeho děťátka, něco na pití, musli tyčinky nebo něco lehkého k jídlu a nějakou sladkost pro rychlou energii, dobré jsou také žvýkačky nebo mentolové bonbony pro osvěžení dechu, protože celý den rodíte, může přijít i císařský řez, takže pak ležíte dlouhou dobu na jipce a teprve pak si můžete vyčistit zuby. Také si vezměte nějaké peníze, ty se vám budou hodit do automatu na kávu, čokoládu, sušenku a podobně. Vhodné jsou také omyvatelné pantofle či žabky, abyste s nimi mohla do sprchy a druhé pantofle na pokoj. 
 
Také si některé maminky berou walkmana, mp3 nebo kapesní rádio a sluchátka. Nebo třeba základní líčení, odličovací pomůcky a kosmetiku se zrcátkem. Ale to už záleží na zvyklostech maminek. Pokud si budete brát i antiperspirant, tak si určitě neberte moc parfémovaný, aby vás miminko poznalo. V případě císařského řezu se také hodí fén na vysoušení jizvy a mýdlo bez parfémů na její sprchování. Rozhodně si sebou vemte více ručníků, mějte zvlášť na horní a zvlášť na dolní polovinu těla, kvůli očistkům. Hlavně si nezapomeňte přibalit vaše obvyklé léky, které běžně berete. Dobrý je také masážní olejíček nebo nahřívací láhev a rodina by vám pak mohla přinést ovoce, zeleninu a jogurty, těch se v nemocnicích většinou nedostává. Pro miminko ještě nezapomeňte na hračku, na kterou se může v postýlce dívat, když se probudí. A v neposlední řadě mějte připravená jména dětí pro obě pohlaví.
 
Autor - jessynka