Brazilian Jujitsu

05.02.2011 22:37

 Brazilian Jujitsu

 

Brazilské Ju Jitsu, které někteří mohou znát pod zkratkou BJJ, je bojové umění, sport a sebeobraný systém, který je zaměřen především na úchopy a boj na zemi. Tento bojový sport byl odvozen od japonského bojového umění Kodokan judo na začátku 20. století a vznikl z japonské ju jutsu v 19. století. Toto bojové umění podporuje hlavně zásadu, že menší a slabší člověk se může úspěšně ubránit oproti většímu a silnějšímu útočníkovi pomocí správné techniky a uplatňováním páčení a škrcením porazit nepřítele. Výhodou většího a silnějšího soupeře je z dosahu a silnějších úderů, které ale po uchopení a následném škrcení, páčení nebo znehybnění hodně zeslábnou a proto má šanci i menší a značně slabší jedinec se ubránit. Brazilské Ju Jitsu umožňuje velkou škálu technik uchopení, škrcení, páčení a hodů. 

 

Toto bojové umění má spoustu účinných technik, kterým každý a to i ženy a slabší jedinci dokáží bezpečně zneškodnit každého soupeře. Každá z těchto technik je za dobu existence brazilského Jiu-Jitsu mnohokrát prověřena a stále se zdokonaluje pro rychlé a snadné využití v reálném boji. Hlavním cílem je dosáhnutí dominantního postavení na zemi, a efektivně použit všechny pozice a techniky bránění se od dolní části a vládnout nad útočníkem z horní polohy.

 

Na Brazilské Jujitsu budete potřebovat tréninkové i závodní speciálně vyvinuté kimono, které je přímo pro brazilské jutsu. Na tomto kimonu jsou výšivky a nášivky obvyklé pro tento typ kimona. Kalhoty jsou v pase na šňůru a mají zesílená prošitá kolena. Kimono je většinou celé v bílé barvě ale můžete se setkat například i s modroým nebo černým kimonem.


Ve světě je Brazilian Ju Jitsu velice populární a je poměrně odlišné od Ju Jitsu které se cvičilo a cvičí v současné době u nás. Tento bojový sport je velmi dobrý na zlepšení vaší fyzické kondice, obratnosti a pohyblivosti. Posílíte si sebevědomí, naučíte se účinně bránit, najdete nové přátele, účelně využijete svůj volný čas, zbavíte se přebytečného tuku a zformujete si svoji postavu a v neposlední řadě změříte své síly s ostatními.

 

Autor - jessynka