Aqua aerobic

09.10.2010 16:16

Aqua aerobic

 

Pokud chcete zažít změnu ve svých cvičebních programech, vyzkoušejte aqua aerobic, je to cvičení ve vodě, která sahá do polovinu hrudníku těla. Zaměřuje se na zvýšení fyzické kondice, redukce váhy a tvarování těla. Odpor vody je mnohokrát vyšší než odpor vzduchu a tím zvyšuje intenzitu cvičení a současně masíruje svaly. Má příznivé účinky na páteř a pohybovou soustavu a oproti ostatním formám aerobiku je to cvičení bez jakýchkoliv otřesů a tím nejúčinněji chrání nejen naše klouby, ale i kardiovaskulární systém.

 

Přednosti aqua aerobicu

Hlavními přednostmi aqua aerobicu je až 4x rychlejší redukce váhy než na suchu, nedochází k přetěžování kloubů a páteře, maximální tepová frekvence je ve vodě o 10 - 15 procent nižší než na suchu, což je velmi pozitivní pro kardiovaskulární systém, má rehabilitační účinky protože pohyb ve vodě navozuje fyzické i psychické uvolnění, odpor vody umožňuje také trénink svalové síly a vytrvalosti, nedochází k přetížení svalů díky tlaku vody na povrch těla a dochází k masážnímu efektu, který přispěje k lepšímu a rychlejšímu odbourání podkožního tuku, formuje postavu, je dobrý k prevenci celulitidy, začlení se jedinci různé výkonnosti i pohybových zkušeností a voda také odvádí 25 krát více tepla než suché prostředí a proto se nepotíme. Další výhodou je zlepšení fyzické síly a výkonnosti, zlepšení flexibility a svalového tonusu, vyrovnání svalových dysbalancí, zlepšení krevního oběhu a posílení srdce, rehabilitace svalů, kontrola váhy redukce a udržení váhy, navozuje příjemné pocity a pozitivní myšlení, dodává energii, odbourává stres a napětí, přispívá k relaxaci celého těla a hlavně cvičení ve skupině je zábavné a přináší radost.

 

Nezáleží na tom, jestli chcete snížit hmotnost, formovat postavu, zvýšit svalovou sílu, zlepšit vytrvalost, urychlit rehabilitaci po úrazu nebo si zacvičit jen tak pro radost. Cvičení aqua aerobicu se střídá v mělké a hluboké vodě za pomoci nadlehčovacích pomůcek a je vhodný pro všechny věkové kategorie. Do cvičení se můžete zapojit kdykoli, vůbec nezáleží na tom, jakou máte fyzickou kondici, protože každý si intenzitu cviků reguluje sám

 

Aqua aerobic je oblíbené cvičení s příjemnou kombinací vody, hudby a pohybu, využívá přirozených vlastností vody ke zvýšení svalové síly a vytrvalosti, koordinace, flexibility a aerobní kapacity organismu, rozvíjí všechny složky fyzické zdatnosti. Po hodině cvičení aqua aerobicu vydáte energii jako kdyby jste uběhly 6 kilometrů. 

 

Autor - jessynka