Allkampf-jitsu

03.02.2011 19:27

Allkampf-jitsu

 

Allkampf-jitsu je moderní bojové umění, které je větší měrou zaměřeno na fyzickou kondici a tvrdší provádění chvatových technik ke kterému se využívají propracované asijské techniky boje. Využívají se především kopy, údery, úhyby těla, házení a páčení. Allkampf-jitsu je boj při kterém ochraňujete sebe, své zdraví ale i majetek. Vytvořeno bylo mistrem bojových umění Jakobem Beckem a to v roce 1968 a stále se rozvíjí ku předu. 

 

Allkampf-Jitsu jsou hlavně hody, porazy a podmety, které  umožňí odvést sílu a energii útočníka od vás a svým provedením způsobí okamžitou a rychlou eliminaci útočníka nebo ho alespoň dostane do pozice, ve které ho můžete účinně vyřadit z dalšího boje. Jakmile dojde při boji ke zkrácení vzdálenosti, využívá tohle bojové umění krátkých úderů a šoků na citlivá místa, při zachycení oděvu či částí těla se používá rychlého dynamického strhávání, páčení až lámání všech končetin útočníka. 

 

Při allkampf-jitsu se naučíte správnému postoji, údery, kopy, kryty a sebeobranné situace. Všestranná zátěž je vynikající ke zlepšení obratnosti, pohyblivosti a síly. Propracovaný systém nácviku bojových situací vám utvoří návyk, který je vhodný pro použití té nejvhodnější obrany pro danou situaci. Ti zkušenější, kteří už ovládají základy, si mohou vybrat obranné techniky a taktiku boje, které budou nejvíce vyhovovat jeho psychickým a fyzickým schopnostem. Allkampf-Jitsu má více jak 330 základních obranných technik, tři formy kombinace, tzv. kihon a deset kata.

 

Allkampf-Jitsu jsou přesné tréninkové principy, v zásadě se neliší, pouze zakončení je přizpůsobeno fyzické schopnosti pro dané skupiny - děti, mládež, dospělý, výcvik policejních jednotek, armády a speciální jednotky. Pokud je úder nebo kop ve vhodnou dobu na vhodném místě, musí mít ještě správnou intenzitu a odolnost úderové plochy, aby byl účinný. K tomu poslouží úderová průprava, která je zakončena testem přerážení dřevěných desek.

 

Pokud vás napadne fyzicky silnější osoba, použijete vhodnou taktiku pákových technik, která tuto převahu eliminuje. Allkampf-jitsu je vhodná i pro děti, mládež a ženy. Techniky jsou vhodné jak pro obranu proti úderům, kopům, hodům, škrcení tak i zbraním jako je nůž, krátká tyč, dlouhá tyč a pistole.

 

Autor - jessynka